2. - Испания
  3. Нова грешна стъпка на Реал Сосиедад по пътя към Топ 4 (ВИДЕО)

Нова грешна стъпка на Реал Сосиедад по пътя към Топ 4 (ВИДЕО)

Баските не ритнаха във вратата на Алавес, съдията изгони по един играч от двата отбора

Реал Сосиедад се издъни и във втори си мач след подновяването на сезона в Ла Лига. Баските загубиха с 0:2 гостуването си на Алавес от 29-ия кръг на Ла Лига. Тази грешка ги остави извън Топ 4 и удари сериозно по амбициите им за участие в Шампионската лига.

Реал Сосиедад успя да отправи едва един точен за цял мач, докато домакините от Алавес имаха няколко добри положения. В 56-ата минута при едно центриране в наказателното поле Лисандро Магалан свали към Борха Сайнц, който отблизо вкара за 1:0. Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след намесата на ВАР се видя, че такава няма и попадението бе признато.

В 70-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, но мощен шут на Лукас Перес се отби от гредата, а след това и вратарят Алекс Ремиро спаси изстрел отблизо на Луис Риоха.

В края на мача и двата тима останаха в намален състав. Съдията Хайме Латре първо изгони Йосеба Садуа за удар с ръка в лицето на съперник в 81-ата минута, а шест по-късно и Томас Пина пое към съблекалнята за удар с лакът при борба за висока топка.

В добавеното време на мача домакините решиха всичко с второ попадение. Хоселу между трима защитници успя да отправи удар, той бе спасен от вратаря, но Мартин Агирегарибия отблизо довкара в опразнената врата за 2:0.

С тази победа Алавес събра 35 точки и излезе на 12-ото място. Реал Сосиедад остава на 6-ото място с 47 т.