2. - Испания
  3. Нова победа за Валенсия след 3:1 над Сарагоса на „Местая”

Нова победа за Валенсия след 3:1 над Сарагоса на „Местая”

Отборът на Валенсия продължава със стабилните си игри в Ла Лига, след като преди минути надигра с 3:1 новака Сарагоса. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе от програмата на 10-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна равностойно, но след първите десетина минути домакините овладяха инициативата. В 17-ата минута Давид Силва намери Мата в наказателното поле на гостите, а вторият прониза Валехо след хубав изстрел с левия крак. След гола „прилепите” продължиха да натискат и в 40-ата минута Вия удвои преднината на своите след асистенция на Пабло. Само 120 секунди по-късно същата комбинация, но в обратен ред завърши с нов гол за Валенсия, които се оттеглиха на почивка с класическа преднина в своя полза. Крайното 3:1 оформи Лафита в 65-ата минута, когато Агилар прати кълбото в центъра на вратата след премерен шут с левия крак.

След този успех домакините от Валенсия се изкачиха на 3-о място във временното подреждане с актив от 21 точки. Тимът на Сарагоса пък е 13-и с 11 спечелени точки.