2. - Испания
  3. ОБЗОР: Атлетико и Севиля си попречиха взаимно за върха в Ла Лига

ОБЗОР: Атлетико и Севиля си попречиха взаимно за върха в Ла Лига

Резултати от днешните двубои в елита на Испания

Атлетико Мадрид и Севиля имаха шанс да за лидерската позиция в класирането в Ла Лига, но след 1:1 тимовете на Диего Симеоне и Хулен Лопетеги останаха на точка от Барселона. Домакините поведоха в 28-ата минута чрез Франко Васкес, но след почивката Алваро Мората (60) изравни. В началото на второто полувреме Диего Коща вкара гол, който обаче бе отменен заради засада на Кореа. В края на двубоя Севиля имаше добри възможности отново да дръпне в резултата, но пропуски направиха Чичарито, Банега и Регилон.

Иначе по-рано днес Барселона допусна шокираща загуба с 1:3 при визитата си на Леванте. Тимът на Ернесто Валверде поведе в 38-ата след точно изпълнена дузпа от Лионел Меси. През втората част домакините обърнаха всичко в своя полза и то в рамките на седем минути - от 61-ата до 68-ата Леванте наниза три гола, с което си заслужи и трите точки от двубоя.

Съботната програма бе открита с двубой между Еспаньол и Валенсия, като съперникът на Лудогорец в Лига Европа инкасира осма загуба от началото на кампанията в Испания.

В късния двубой Реал Мадрид приема на "Бернабеу" Бетис и при успех излиза на първото място в класирането.