2. - Испания
  3. ОБЗОР: Атлетико (Мадрид) най-накрая напомни за себе си и се върна в топ 4 с разгром (РЕПОРТАЖИ)

Жоао Феликс с два гола за успеха на "дюшекчиите"

Атлетико (Мадрид) победи с категоричното 5:0 Осасуна в мача им от 29-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" имаха огромна нужда от успех тази вечер, за да успеят да се върнат в топ 4, откъдето изпаднаха след серия от колебливи игри.

Срещата започна много активно за гостите, като още в 10-та минута Диего Коща стреля опасно.

Девет минути по-късно отново той беше близо до гола, но шутът му беше спасен. Рубен Мартинез обаче нямаше какво да направи в 27-та минута.

Тогава Жоао Феликс се възползва от зле изчистена топка след удар към вратата на Осасуна и заби кълбото в мрежата на домакините.

Точно преди почивката Осасуна се опита да се върне в мача с няколко удара, но Атлетико се справи без проблеми.

Второто полувреме беше равностойно в началото си, но гостите успяха да издебнат момента си за второ попадение. В 56-та минута Корея изведе отлично Диего Коща сам срещу вратаря, а той предпочете да даде топката на празна врата за Феликс, който отбеляза втория си гол в срещата.

Адриан Лопес опита хубав удар минути след втория гол, но отново неточно.

Мадридчани вдигнаха темпото в самия край и се възползваха от повечето свободни пространства в противниковата половина в 79-та минута, когато Йоренте оформи за 3:0. Седем минути преди края Алваро Мората също се оказа прекалено труден за опазване от Осасуна и домакините получиха и четвърти гол в мрежата си.

Мъките на домакините обаче не бяха свършили напълно, след като в 88-та минута и Яник Караско се нареди сред голмайсторите

Така момчетата на Диего Симеоне събраха 49 точки и се изкачиха на четвъртото място в класирането, но с мач повече от Реал Сосиедад, който може отново да ги свлече до зона Лига Европа. Осасуна пък остана на 11-то място с 35 пункта.

По-рано в сряда вечерта Атлетик Билбао стигна до равен 2:2 срещу Ейбар. Като гости баските поведоха още в 8-та минута с гол на Раул Гарсия, но домакините се върнаха бързо в мача с точно попадение на Кике.

След динамични минути до края на първата част, но без нови попадения, се стигна до второто полувреме, където Ейбар показа много по-добра игра и търсеше гола много по-активно.

Това даде резултат в 78-та минута, когато Орелана направи пълен обрат до 2:1, но преднината на ейбарци трая само три минути, след като Вилалибре изравни за крайното 2:2, което Атлетик на десетото място, а Ейбар прекъсна серията си от три поредни загуби с една точка за класирането.