2. - Испания
  3. Опашкар измъкна точка от Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Опашкар измъкна точка от Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Ейбар спечели с 2:0 срещу Гранада

Доскорошният водач в испанското първенство Реал Сосиедад стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на предпоследния в класирането Осасуна в мач от 17-ия кръг на Ла Лига.

Домакините се оказаха в ролята на догонващи още в 20-ата минута, когато Хонатан Кайери даде аванс на гостите от Памплона след грешка на бранителите в синьо и бяло.

Малко преди почивката Порту вкара гол за Реал Сосиедад, но той бе отменен заради засада. Домакините все пак изравниха секунди след паузата чрез Андер Баренчеа Мугуруса, който засече центриране на Уилиан Жозе.

До края на мача Реал Сосиедад натисна, но така и не успя да създаде друга реална възможност за гол.

В друг мач от кръга в Испания Ейбар спечели с 2:0 срещу Гранада и се настани в средата на класирането. Брайън Хил вкара и двата гола за домакините през второто полувреме, като при първия се оказа най-съобразителен, след като вратарят на Гранада Руи Силва отрази удар от дузпа на Еспосито, а при втория засече центриране на Кике.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1