2. - Испания
  3. Опашкар спря Хетафе за третото място в Испания

Опашкар спря Хетафе за третото място в Испания

Двата отбора не можаха да си отбележат гол на "Колизеум Алфонсо Перес"

Хетафе пропусна да измести Севиля от третото място в испанското първенство, след като не можа да победи Селта. Мачът на "Колизеум Алфонсо Перес" от 27-ия кръг на Ла Лига завърши 0:0. Така домакините останаха на четвърта позиция с 46 точки, с една по малко от Севиля. Селта е на 17-о място и до края на сезона ще води ожесточена борба за оцеляване.

Домакините можеха да открият резултата още в 13-ата минута, когато Мауро Арамбари овладя подаване, нагласи си топката и отправи удар, но Рубен Бланко спаси.

Последва удар с глава на Хайме Мата, но топката премина над напречната греда.

През втората част възможности за попадения съвсем липсваха. Чак в 78-ата минута топката все пак се озова във вратата на Селта, но голът на Анхел беше отменен заради засада.

В 82-рата минута Мауро Арамбари получи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.