2. - Испания
  3. "Прилепите" останаха на тъмно и след втория кръг (ВИДЕО)

"Прилепите" останаха на тъмно и след втория кръг (ВИДЕО)

Защитник на Осасуна си вкара много атрактивен автогол при загубата от Реал Сосиедад

Валенсия загуби и втория си мач за сезона в Ла Лига, този път с 0:1 като гост на Ейбар.

„Прилепите” тръгнаха с конфузно 2:4 срещу Лас Палмас у дома и имаха надежди поне за точка, които останаха напразни на „Мунисипал де Ипуруа”.

Санти Мина направи впечатляваща задна ножица в 20-ата минута, но стражът на Ейбар спаси, а имаше и вдигнат флаг за засада.

След час игра Кике центрира от около метър от Аймен Абденур и топката се чукна в ръката на тунизийския бранител, а съдията Алехандро Ернандес даде дузпа, въпреки несъгласието на гостите. Австралийският вратар Матю Райън отрази дузпата на Педро Леон, но топката услужливо се върна към Леон, който взе поправителния за 1:0 и донесе трите точки на Ейбар.

По същото време Реал Сосиеда удари новака Осасуна на неговия „Ел Садар” в Памплона.

В добавеното време на първата част Сурутуса не се отказа до последно и паднал на земята изведе Микел Оярсабал сам срещу вратаря, той пък без капка егоизъм подаде за Хуанми, който откри на празна врата за баските.

9 минути преди края играч на Осасуна си вкара много атрактивен автогол. Пас зад центъра целеше да изведе нападател на Сосиедад, но Унай Гарсия в опита си да пресече с глава прехвърли собствения си вратар от дъгата пред наказателното поле за 2:0.

За Реал Сосиедад това е първи успех след поражението от Реал Мадрид на старта, а Осасуна си остана с точката от гостуването на Малага.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.