2. - Испания
  3. Пропусната дузпа спря Хетафе за обрат срещу Елче (ВИДЕО)

Пропусната дузпа спря Хетафе за обрат срещу Елче (ВИДЕО)

Двата отбора си размениха по едно попадение

Хетафе изпусна да победи Елче на свой терен. Мачът мегду двата състава от 28-ия кръг на испанското първенство завърши 1:1. По този начин домакините записаха трета поредна издънка и са 14-и в класирането с 29 точки. Елче заема 17-а позиция с 25.

В 20-ата минута Гонсало Верду намери с отличен пас от въздуха намиращия се пред голлинията Пере Мия и халфът без проблеми отклони топката в мрежата - 0:1.

В края на първата част реферът Ернандес Ернандес посочи бялата точка за нарушение срещу футболист на Хетафе в наказателното поле на гостите. След наместата на ВАР обаче арбитърът промени решението си, преценявайки, че няма основания за дузпа.

В 61-ата минута Хетафе изравни резултата. Такефуса Кубо центрира много добре отдясно към заелия позиция пред вратата на Елче Енес Юнал, а турският нападател с удар по земя преодоля стража Едгар Бадия.

В края на мача домакините от Хетафе пропиляха златна възможност за пълен обрат в резултата. Те получиха дузпа и този път тя не бе анулирана след консултацията на съдията с ВАР. Зад топката застана Анхел Родригес, но ударът му бе спасен от Бадия и резултатът остана 1:1.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1