2. - Испания
  3. Райо Валекано и Селта завъртяха хикс (ВИДЕО)

Райо Валекано и Селта завъртяха хикс (ВИДЕО)

Mного силен мач на стража на Селта Матиас Дитуро

Райо Валекано и Селта редуваха победи и загуби в последните кръгове, но мачът помежду им завърши наравно - 0:0. Чистите положения пред двете врати бяха малко, макар че домакините имаха известно надмощие и повече търсеха трите точки. Вратарят на Селта Матиас Дитуро обаче изигра много силен двубой и спря Фалкао и компания.

Райо показа сериозно подобрение в защита, след като не допусна гол и от Барселона в междинния кръг. В 14-ата минута Фалкао можеше да открие резултата, но Дитуро плонжира и изби. Секунди след това пропуск пред вратата на Селта направи и Иси. Галисийци отвърнаха с коварен изстрел на Санти МИна в 20-ата минута, а в 21-ата Дитуро отново трябваше да се намесва, този път след шут на Франсиско Гарсия.В 32-ата Фалкао отправи удар с глава, който не затрудни Дитуро. Малко преди почивката Селта организира отлична атака и топката стигна до Тиаго Галярдо, но той не успя да преодолее Столе Димитриевски.

През второто полувреме домкаините продължиха да атакуват повече. Крайният бранител Франсиско Гарсия активно се включваше в предни позиции и в 53-ата минута имаше нов шанс да открие резултата, но Дитуро отново спаси. Селта по-рядко поглеждаше напред. Гостите разчитаха на статични положения и при едно от тях Брийс Мендес прехвърли стената, но Димитриевски внимаваше.

В края на мача и двата отбора станаха твърде предпазливи. Играта се накъса и никой не искаше да рискува да загуби. Равенството задържа Райо на 6-о място с 20 точки. "Пчеличките" пропуснаха да се изравнят с шампиона Атлетико, които има 22. Селта е на 14-а позиция с 11 точки.

Леванте - Гранада 0:3