2. - Испания
  3. Реал Сосиедад и Осасуна затвориха с реми 28-ия кръг в Ла Лига

Реал Сосиедад и Осасуна затвориха с реми 28-ия кръг в Ла Лига

Двата тима завършиха при резултат 1:1

Реал Сосиедад изпусна страхотна възможност да се утвърди в топ 4, завършвайки 1:1 при домакинството на Осасуна от 28-ия кръг на Ла Лига.

Съдията Адриан Кордеро Вега свири дузпа за Осасуна в 28-ата минута за игра с ръка на Льо Норман в наказателното поле на домакините. Наказателният удар бе реализиран от Адриан, който изведе отбора на Осасуна напред в резултата.

Реал Сосиедад успя да изравни резултата 61-ата минута, когато Уилиан Жозе изведе Микел Оярсабал сам срещу Рубен, а той не пропусна да вкара.

Осасуна можеше да стигне до победата в добавеното време на срещата, но Дарко Брашанац пропусна да се разпише.

След това равенство Реал Сосиедад е четвърти в класирането с 47 точки, но само една пред петия и шестия в класирането – Хетафе и Атлетико Мадрид. Севиля е трети с 50 точки. Осасуна е единадесети с 35 точки.