2. - Испания
  3. Реал Сосиедад и Вилярел с рутинни победи в Ла Лига (ВИДЕО)

Реал Сосиедад и Вилярел с рутинни победи в Ла Лига (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" се изравни по точки с Реал Мадрид

Реал Сосиедад победи с 3:1 Ейбар като домакин в мач от 11 кръг на Ла Лига. Синьо-белите поведоха в резултата още в 12-та минута с първия си точен изстрел по посока на Димитрович. Точен бе Хосе Уилиям. След гола си, те продължиха да упражняват натиск и в 27-та минута Янузай удвои аванса на своя тим.

Веднага след почивката пък Микел Оярзабал оформи класически резултат в полза на Реал, но в 72-та Хуан Морено успя да отбележи почетен гол за Ейбар.

По същото време Виляреал надви Малага с 2:0 на своя "Естадио де ла Керамика. "Жълтата подводница" напълно доминираше през първата част, като Малага нямаше дори един удар към вратата на съперника. Изненадващо обаче и двата гола в срещата паднаха през втората част.

Въпреки че Малага показа по-стойностна игра през второто полувреме, в 68-та минута Никола Сансоне донесе заслужена преднина на Виляреал, а само осем минути по-късно вкара и втория си гол в мача.

Така жълтите са вече пети с равни точки с Реал Мадрид, но и мач повече. Малага пък остават на последното място с едва 4 пункта.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)