2. - Испания
  3. Реал Сосиедад не позволи на Еспаньол да запише първи успех (ВИДЕО)

Реал Сосиедад не позволи на Еспаньол да запише първи успех (ВИДЕО)

Баските изравниха 12 минути преди края на своя "Аноета" за 1:1

Реал Сосиедад се спаси от загуба у дома и направи 1:1 с Еспаньол в първа среща от третия кръг на Ла Лига.

Натискът на баските в края на първата част намери израз в няколко опасни центрирания от корнер, но нищо повече, защото Хуанми се размина с най-обещаващото от тях.

След паузата двата тима свалиха топката на земята и стана по-интересно. Забравеният бивш халф на Реал Мадрид Асиер Ияраменди шутира близо до лявата греда в 52-ата минута за домакините. Хуанми засече с глава в мрежата две минути по-късно, но страничният съдия видя тънката засада и я маркира.

В 62-ата минута точно Хуанми сбърка по ужасен начин един пас пред наказателното поле на Сосиедад, а Пабло Пиати овладя и от нищото пусна снаряд в десния ъгъл – 1:0 за Еспаньол.

Еспаньол пропиля няколко шанса да удвои, а домакините реагираха 12 минути преди края. Залдуа залъга, че ще центрира, а когато го направи отдясно бе наистина качествено и меко на втора греда, където от границата на вратарското поле бразилецът Вилиян Жозе с глава вложи достатъчно сила, за да оплете в обратния горен десен ъгъл – 1:1.

Реал Сосиедад е шести и вече опита от всичко – има победа, равен и загуба. Еспаньол пък е десети с две точки и още е без успех.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.