Реал Сосиедад постигна късен обрат срещу Гранада и засили противника си към Лига 2 (ВИДЕО)

Бсаките вече са шести с 43 точки

Реал Сосиедад постигна късен обрат и победа с 3:2 при гостуването си на Гранада от 28-ия кръг на Ла Лига. Така андалусийци остават предпоследни, 19-и, с 14 точки, на 10 от спасителния бряг. Баските пък са шести с 43 точки.

В 21-вата минута Гранада излезе напред в резултата с точно изпълнена дузпа на Мирто Узуни. До 11-метровия наказателен удар се стигна, след като Хави Галан фаулира Факундо Пелистри в наказателното поле.

В 33-ата минута Реал Сосиедад стигна до изравнително попадение. Брайс Мендес проби отляво и намери Умар Садик, който по великолепен начин засече топката в долния десен ъгъл от близка дистанция – 1:1.

В добавеното време на първата част андалусийци успяха да реализират втори гол във вратата на Сосиедад. Мирто Узуни стигна до отбита топка в наказателното поле и с глава я заби в мрежата, а с втория си гол в мача покачи на 2:1.

Десет минути преди края на редовното време „чури-урдин“ за втори път от началото на мача успя да изравни. Киърън Тиърни центрира към Робин Льо Норман в наказателното поле, а той с прецизен удар с глава към долния ляв ъгъл отбеляза за 2:2.

В 85-ата минута Реал Сосиедад достигна и до победен гол във вратата на Гранада. Андре Силва достигна до топката на изгодна позиция в наказателното поле и безпроблемно я прати в мрежата. Първоначално голът не бе признат, но след намеса на ВАР се видя, че такава няма – 2:3.