2. - Испания
  3. Реал Сосиедад повали Билбао след здрава битка (ВИДЕО)

Реал Сосиедад повали Билбао след здрава битка (ВИДЕО)

Микел Оярсабал и Вилиан Джозе вкараха за 2:1 на „Аноета”

Отборът на Реал Сосиедад пребори Атлетик Билбао в горещия баски сблъсък от 22-ия кръг на Ла Лига. Микел Оярсабал (16) и Вилиан Жозе (45) отбелязаха за радост на публиката на "Аноета". Раул Гарсия вкара за "червено-белите" в 82-ата минута от дузпа.

Домакините стъпиха по-добре и работеха по-усърдно в атака. В 12-ата минута “чури урдин” развиха добра атака, Аднан Янузай подаде към Оярсабал, който проби и центрира опасно: Йерай Алварес успя да избие. В 16-ата защитата на сансебастианци изрита топката напред, Дани Гарсия не прецени добре тупкащата топка и бързакът Оярсабал се възползва, втурна се напред, преодоля излезлия неразчетено Яго Ерерин и насочи в мрежата - 1:0.

В 25-ата Вилиан Жозе засече топката на първа греда на едва пет метра от голлинията, но в последния момент Иниго Мартинес съумя да отклони топката в корнер. В 30-ата гостите от “Сан Мамес” изпуснаха голям шанс за изравняване. Микел Сан Хосе центрира, Иниго Кордоба изскочи на стрелкова позиция с глава, но Херонимо Руи показа невероятен рефлекс и отрази.

В 34-ата Янузай преодоля Юри и без ъгъл шутира, нацелвайки близката греда. В 45-ата Вилиан Жозе реализира великолепен гол. Бразилецът се завъртя на границата на наказателното поле и стреля бомбастично в горния десен ъгъл на Ерерин, намирайки сглобката за 2:0.

След почивката тимът на Гайска Гаритано изпитваше трудности да се съвземе от удара в края на първата част. В 53-ата Икер Муниаин шутира покрай гредата. В 73-ата Бенят Ечебария също не беше достатъчно прецизен с фронталния си изстрел. В 80-ата съдията назначи дузпа за Атлетик, след като Раул Навас фаулира Иниго Мартинес. Раул Гарсия изпусна дузпата, но имаше късмета топката отново да дойде при него и да вкара с добавка - 2:1.

Атлетик допусна първа загуба от 3 декември 2018 година. И двата тима са в средата на класирането, като Реал Сосиедад дръпна няколко места напред с четири точки пред баския си съперник.