2. - Испания
  3. Реал Сосиедад прекъсна черна серия след обрат срещу последния (ВИДЕО)

Реал Сосиедад прекъсна черна серия след обрат срещу последния (ВИДЕО)

Само чудо може да спаси Еспаньол от изпадане

Последният Еспаньол допусна обрат и загуби с 1:2 гостуването си на Реал Сосиедад от 33-ия кръг на Ла Лига. Така пет мача преди края каталунците са на цели 10 точки под чертата и шансовете им за оцеляване за илюзорни. Баските пък спечелиха важна победа, прекъсвайки серия от четири поредни поражения.

В петата минута Вилиан Жозе опъна мрежата, но попадението беше отменено след намеса на ВАР. Видеоповторенията показаха, че има засада. В десетата Давид Лопес вкара за гостите тим. Той стреля с глава след корнер - 0:1.

В 56-ата Микел Мерино центрира, Микел Оярсабал подаде в малкото наказателно поле за Вилиан Жозе, който прати топката в мрежата - 1:1. В 79-ата Начо Монреал имаше шанс, но Диего Лопес улови.

Домакините заслужено стигнаха до пълен обрат. Алексадър Исак реализира за 2:1 четири минути преди края на редовното време.