2. - Испания
  3. Реал Сосиедад се изложи у дома, но въпреки това оглави класирането в Ла Лига

Реал Сосиедад се изложи у дома, но въпреки това оглави класирането в Ла Лига

Тимът не успя да победи Ейбар

Реал Сосиедад и Ейбар завършиха 1:1 в първия мач от неделната програма на 13-ия кръг на Ла Лига.

В 20-ата минута Андер Беренечя откри резултата със страхотен удар.

Гостите не се отказаха и в 66-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Удар на Такаши Инуи беше блокиран, но Серхи Енрих се оказа най-съобразителен и направи 1:1.

В 80-ата минута гол за домакините беше отменен поради засада. Игор Субелдия вкара топката отблизо след центриране от фаул, но ВАР показа, че има засада и попадението не беше зачетено.

Реал Сосиедад събра 26 точки и излезе на първо място в класирането с по-добра голова разлика от втория Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" са с два мача по-малко.

Ейбар записаха шесто равенството от началото на сезона и заемат седмо място с 15 точки актив.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1