2. - Испания
  3. Реал Сосиедад се върна на победния път

Реал Сосиедад се върна на победния път

Триумфът на баските обаче не дойде никак лесно и бе постигнат едва в края на двубоя

Реал Сосиедад се върна на победния път в Примера дивисион и прекъсна серията си от пет мача без успех, след като надигра с 2:1 Бетис в домакинството си от 30-ия кръг на "Аноета". Триумфът на баските обаче не дойде никак лесно и бе постигнат едва в края на двубоя.

Реал откри резултата в 17-ата минута, когато след центриране от корнер Хуанми стреля от воле и прати топката във вратата за 1:0.

Бетис обаче изравни в 56-ата минута. Кристиан Тейо нахлу отляво и подаде към точката на дузпата, където Серхио Каналес засече кълбото в мрежата за 1:1.

Все пак домакините съумяха да стигнат до успеха. Това стана в 83-ата минута, когато Хуанми с прерасен прехвърлящ пас намери Микел Оярсабал зад защитата и той от движение стреля във вратата за 2:1.

След този мач двата тима се изравниха в класирането, като всеки има по 40 точки. Бетис се намира на 9-ото, а Реал е на 10-ото място, като севилци имат предимство в преките двубои.