2. - Испания
  3. Резервите на Барса вкараха пет на Мурсия (ВИДЕО)

Резервите на Барса вкараха пет на Мурсия (ВИДЕО)

Каталунците преследват четвърта поредна Купа

Носителят на трофея за последните три сезона Барселона се класира за осминафиналите от турнира за Купата на Испания, след като прегази Мурсия с 5:0 в реванша на стадион "Ноу Камп". Първата среща завърши 3:0 за каталунците.

Треньорът Ернесто Валверде даде почивка на почти всички титуляри, сред които и суперзвездата Лионел Меси.

Четвърт час след началото Пако Алкасер откри резултата. Домакините продължаваха да доминират. Карлес Аленя се отличи с технично изпълнение, което обаче беше неточно. Мурсия пък се отбраняваше в своята половина и едва десетина минути преди паузата погледна в предни позиции.

Десетина минути след почивката Барса удвои аванса си чрез Жерар Пике, който вкара отблизо след хубаво подаване на Алеиш Видал. Секунди по-рано Жерард Деулофеу нацели страничната греда.

Самият Видал аписа името си сред реализаторите преди да изтече час игра, засичайки майсторски с глава центриране на Нелсон Семедо. В 74-ата минута Денис Суарес игра на двойно със Сержи Роберто, който го изведе сам срещу вратаря и халфът вкара в долния десен ъгъл.

Пет минути след това Денис подаде на Хосе Арнаис с пета. Младокът се възползва от възможността и разстреля вратаря на противника по диагонала с левия крак.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)