2. - Испания
  3. Селта измести Барса от втората позиция в Примера след победа над Виляреал (ВИДЕО)

Реал Мадрид е лидер в класирането, Виляреал остава четвърти

Селта Виго се изкачи на втората позиция в класирането в Испания, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Виляреал. Отборът на Едуардо Беризо има в актива си 18 точки, колкото има и Реал Мадрид, но е с по-лоша голова разлика. Барселона е на трета позиция в Примера също с 18 точки. Виляреал пропусна шанса си да се оглави класирането и остава на четвърто място с 16 точки.

Виляреал бе по-нападателният тим на терена през по-голямата част от първото полувреме, но след множество пропуски домакините бяха наказани в 41-ата минута, когато Фабиан Орелана бе точен. Няколко минути по-късно Селта можеше да стигне и до второ попадение, но гредата спаси домакините след удар на Орелана.

След почивката домакините получиха нов удар, след като Ерик Бейли получи втори жълт картон и бе изгонен.

С човек по-малко домакините все пак стигнаха до изравняване в 67-ата с гол на резервата Денис Суарес.

В последната минута на редовното време Орелана отново нацели гредата, а при добавката Нолито бе точен, оформяйки крайното 2:1.