2. - Испания
  3. Селта нанесе първа загуба на Пепе Мел (ВИДЕО)

Селта нанесе първа загуба на Пепе Мел (ВИДЕО)

Спортинг (Хихон) обърна Гранада за 3:1 в битка на дъното

Селта нанесе първа загуба на Пепе Мел начело на Депортиво Ла Коруня, печелейки с минималното 1:0 на „Риасор” в 28-ия кръг на Ла Лига.

Над 30 000 зрители в Галисия очакваха нов добър резултат, след като миналата седмица Супер Депор победи шампиона Барселона с 2:1.

Вместо това в 74-ата минута френската резерва Клаудио Бово, заменил Джон Гуидети още в 12-ата минута, получи диагонален пас вдясно и центрира около вратарското поле за Яго Аспас, който с левия крак прати в обратния ъгъл за 1:0.

Така Ла Коруня загуби за първи път в петия мач с новия си наставник начело и остава на 16-о място, с 6 точки преднина над изпадащите. Селта настигна осмия Ейбар с 41 точки.

Спортинг (Хихон) обърна Гранада от 0:1 до 3:1 на своя стадион и мина над съперника в зоната на изпадащите.

Вратарят на Гранада Гийермо Очоа спаси сигурен гол в 21-ата минута след корнер и удар с глава на Дъглас Перейра.

В 51-ата минута играещият под наем от Манчестър Юнайтед в Гранада Андреас Перейра центрира от корнер, топката бе избита обратно към него и второто му, този път ниско центриране беше засечено на шпагат от Сверир Игнасон за 1:0 за гостите.

След час игра защитата им обаче се провали тотално с опит за изкуствена засада, Бургуй и Ласина Траоре изкочиха сами срещу вратаря и Троаре имаше време да си я спре преди да ритне отблизо в мрежата за 1:1.

Само 4 минути след това Серхио Алварес центрира отляво, а централният бранител Жан Бабин с лекота надскочи Ингасон и с глава обърна резултата – 2:1 за Хихон.

Домакините не бяха свършили, защото след още три минути хванаха съперника на контра, Карлос Кастро пусна на Карлос Кармона и той сам срещу вратаря завъртя технично покрай Очоа за 3:1.

Спортинг можеше да вкара  още един гол, когато Ингасон направи дузпа, но Очоа спаси удара на Ласина Траоре в десния ъгъл.

Спортинг (Хихон) е под чертата с 21 точки на 18-о място, но е вече само на 5 от 17-ия Леганес. Гранада падна до 19-а позиция с 19 точки.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)