2. - Испания
  3. Селта постигна най-убедителната победа в галисийското дерби с Депортиво от 61 години насам (ВИДЕО)

Яго Аспас помогна с два гола

В галисийското дерби, което бе част от 9-ия кръг на испанската Примера, Селта постигна категоричен успех с 4:1 над Депортиво Ла Коруня у дома, постигайки най-голямата си победа в сблъсъка между двата отбора от 1955 г. насам.

През първото полувреме двата отбора си размениха по един гол. В 32-ата минута Уго Майо изведе домакините, но пет минути по-късно Раул Албентоса възстанови равенството с първия гол за Депортиво далеч от дома този сезон.

През второто полувреме Яго Аспас се отчете с две попадения, първото от дузпа, а между тях се разписа Фабиан Орелана.

В класирането Селта, който постигна четвърта победа в последните си пет мача в Примера, се изкачи до 8-ото място с 13 точки, докато Депортиво се смъкна до 17-ото със своите 8.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)