2. - Испания
  3. Селта загуби от Ейбар у дома с мисъл изцяло за Лига Европа (ВИДЕО)

Селта загуби от Ейбар у дома с мисъл изцяло за Лига Европа (ВИДЕО)

Едуардо Берисо даде почивка на основните си играчи преди първия мач с Генк и падна с 0:2

Селта видимо пренебрегна мача с Ейбар от 31-ия кръг на Ла Лига и загуби с 0:2 на своя „Балаидос”. Треньорът Едуардо Берисо предпочете да съхрани силите на водещите си играчи за първия мач с Генк в четвъртфиналите на Лига Европа и заложи на повече резервни играчи. Основни фигури в тима на галисийците дори не попаднаха в групата, а други бяха на пейката.

В 13-ата минута след дълго разиграване на гостите централният им защитник Рамис даде дълъг пас напред, където таранът Серхи Енрич майсторски свали с глава назад за Кике, който простреля намесилия се, но недостатъчно Серхио Алварес за 1:0.

Шест минути след паузата левият бек на Ейбар Луна се включи в атака и по земя поднесе за Педро Леон, който с вътрешен фалц прецизно насочи в близкия долен ляв ъгъл за 2:0.

Ейбар е шести с 50 точки и се бори за място в Лига Европа. Селта е 10-ти с 41 и по-скоро доиграва сезона и ще хвърли всички сили точно в Лига Европа.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)