2. - Испания
  3. Серхи Дардер донесе трите точки за Еспаньол срещу Жирона

Серхи Дардер донесе трите точки за Еспаньол срещу Жирона

Юношата на каталунския клуб с два зрелищни гола

Еспаньол спечели гостуването си на Жирона за втори пореден сезон, а в главната роля на стадион “Монтоливи” бе юношата на “папагалчетата” Серхи Дардер. 25-годишният халф отбеляза и двете попадения за отбора от Барселона, гарантирали победата с 2:1 и донесли край на серията на отбора от четири последователни мача без победа.

Дардер откри резултата в 59-ата минута, отбелязвайки с удар с десния крак извън наказателното поле, след който топката влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на Ясин Буну. Надеждата на домакините се върна в 80-ата минута, когато Марк Муниеса нахлу отляво в наказателното поле и центрирането му срещна ръката на Роберто Росалес. Съдията Едуардо Прието отсъди дузпа, която бе реализирана от Кристиан Стуани - 1:1. Уругвайският таран успя от бялата точка за шестнадесети последователен път и влезе в историята на Ла Лига със серия от най-много вкарани дузпи поред.

Минута преди края на редовното време Дардер смълча трибуните, отбелязвайки с нов шут, но от още по-голяма дистанция - близо 30 метра, като този път топката попадна в обратния на предходния му гол ъгъл за финалното 2:1.Високият заряд на срещата доведе до седем жълти картона, а с днешната победа Еспаньол се откъсна на четири точки от съперника си. “Бланкиасулес” са тринадесети с 38 точки, докато жиронските съседи са на следващата позиция с 34 точки.