2. - Испания
  3. Севиля и Виляреал громят навън за Купата на краля (ВИДЕО)

Севиля и Виляреал громят навън за Купата на краля (ВИДЕО)

Отборът на Сампаоли спечели с 5:1, "Жълтата подводница" спря на 3:0

Севиля и Виляреал не срещнаха проблеми в първите си мачове от 1/16-финалите за Купата на Испания и победиха като гости по-нискоразредни съперници.

Севиля разгроми с 5:1 Форментера, който играе в четвъртото ниво на испанския футбол – Терсера дивисион /бел. ред. в превод Трета дивизия, която се намира под Сегунда и Сегунда „Б” в йерархията на испанския футбол/.

Бен Йедер вкара дузпа за севилци още в първата минута, а бившият нападател на Сампдория Хоакин Кореа вкара хеттрик още до почивката. Домакините от Форментера също се разписаха в 26-ата минута, когато намалиха на 1:2, но следващите два гола на Кореа за хеттрика докараха нещата до 4:1 на почивката.

Четвърт час преди края френският нападател Бен Йедер вкара още една дузпа за 5:1. Реваншът на „Рамон Санчес Писхуан” е на 21 декември /сряда/.

Виляреал го даваше по-кротко срещу третия в Сегунда „Б” Толедо и победи само с 3:0 като гост.

Бранителят на домакините Адриан Хименес си отбеляза автогол в 15-ата минута, а в 20-ата Седрик Бакамбу удвои.

Резервата Саму Кастийехо вкара трети гол 9 минути преди края.

В този сблъсък реваншът е на 20 декември /вторник/.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)