2. - Испания
  3. Севиля обърна Ла Коруня от 2:0 и отмъкна трите точки (ВИДЕО)

Севиля обърна Ла Коруня от 2:0 и отмъкна трите точки (ВИДЕО)

Севилци губеха до 87-та минута, но шокираха Риасор в края

Севиля успя да спечели трите точки срещу Депортиво Ла Коруня в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Севилци сътвориха зрелищен обрат, след като до 42-та минута губеха с 2:0.

Началото бе повече от страхотно за домакините от Депортиво и Раян Бабел отбеляза още преди да е са изминали и 60 секунди футбол. След ранното си попадение Ла Коруня прие играта в собствената си половина, но Севиля не успяха да застрашат вратата на провиника. Дори напротив - три минути преди почивката Депортиво поведоха с 2:0. Точен този път бе Флорин Андоне.

Две минути по-късно Севиля все пак върна един гол чрез Стивън Н'Зонзи и двата отбора се прибраха на почивка при 2:1. Второто полувреме премина под пълната доминация на гостите, но те така и не стигаха до гола. Все пак, чак в 87-та минута Витоло успя да изравни, а едва в третата минута на продължението Габриел Меркадо отбеляза победния гол, който смълча Риасор.

Така Севиля се изкачи на третото място с 24 точки, но и с мач повече от вече четвъртите Виляреал. Разликата от Барселона и Реал Мадрид пък вече е съответно една и три точки.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)