2. - Испания
  3. Севиля обърна Виляреал от 0:2 и взе своето (ВИДЕО)

Севиля обърна Виляреал от 0:2 и взе своето (ВИДЕО)

Евер Банега донесе победата в 78-та минута на двубоя

Севиля победи като гост Виляреал с 3:2 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига, след като губеше с 0:2 до 53-та минута, но три гола и червен картон по-късно си тръгна с трите точки.

Срещата започна много добре за андалусийци, но в 19-та минута Седрик Бакамбу откри за "жълтата подводница". Това даде стимул за домакините и до края на полувремето те държаха всичко под контрол.

Втората част започна още по-добре за тях и в 53-та минута Карлос Бака покачи за 2:0. Севиля обаче веднага отвърна на удара и в рамките на 60 секунди между 56-та и 57-ма минута отбелязаха две попадения чрез Клемент Ленглет и Франко Васкес.

В 77-та минута пък Виктор Руиз получи втори жълт картон и остави Виляреал с 10 човека, което веднага даде резултат и минута по-късно Евер Банега донесе трите точки за севилци.

Така Виляреал изостанаха на четири точки от Севиля, които са пети, а "жълтата подводница" заема последното място, което дава право на евротурнир.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)