2. - Испания
  3. Севиля опустоши Малага за едно полувреме (ВИДЕО)

Севиля опустоши Малага за едно полувреме (ВИДЕО)

Тимът на Хорхе Сампаоли вкара 4 гола до 36-ата минута

Севиля временно се изкачи на второто място в Примера след категорична победа над Малага с 4:1, изкована през първото полувреме на мача от 16-ия кръг. Воденият от Хорхе Сампаоли тим буквално опустоши съперника си, като до 36-ата минута вкара и четирите си гола.

След почти пълно надмощие Севиля поведе в 25-ата минута. Стивън Нзонзи изведе в коридор Лусиано Вието и преотстъпеният от Атлетико нападател пусна покрай вратаря Денис Бойко за 1:0.

Само две минути по-късно Вието вкара втори гол, като с основна заслуга беше Витоло, направил фантастичен рейд отляво и развинтил сума защитници.

Класиката бе оформена в 34-ата минута, когато Уисам Бен Йедер завърши контраатака отдясно, като асистенцията бе на Габриел Меркадо.

Витоло вкара втория си гол в мача в 36-ата минута след бърза многоходова акция.

Най-добрата възможност за гостите дойде в 41-ата минута, когато Хуанпи изстреля снаряд от далеч, но Серхио Рико извади.

Севиля остана с човек по-малко в 62-ата минута, когато Адил Рами си изкара два жълти картона за секунди. Първо, той фаулира много грубо Хуан Карлос, но изрази бурни претенции срещу рефера, въпреки ужасяващото си нарушение. Съдията повтори картона и накрая бръкна и за червения.

А от последвалия фаул Малага намали. Сандро Рамирес завъртя великолепно за крайното 1:4.

Севиля има 2 точки аванс пред Барселона, който в неделя приема Еспаньол, и изостава с 4 от лидера Реал, който отложи мача си с Валенсия заради Световното клубно първенство.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)