2. - Испания
  3. Севиля остава в борбата за титлата след победа над Майорка (ВИДЕО)

Севиля остава в борбата за титлата след победа над Майорка (ВИДЕО)

Головете вкараха Диего Карлош и Евер Банега, Майорка няма успех четири поредни мача

Севиля спечели с 2:0 гостуването си на новака Майорка от 18-ия кръг на Ла Лига. Така тимът на Юлен Лопетеги ще посрещне Нова година на трето място в класирането с 34 точки и реални шансове за титлата. Андалусийци изостават сало с две от лидерите Барселона и Реал (Мадрид), които обаче тепърва ще играят. По-късно днес каталунците приемат Алавес, а утре Реал е домакин на атлетик Билбао.

Головете за Селивя вкараха Диего Карлош и Евер Банега, Майорка няма успех вече 4 поредни мача и се намира точно над зоната на изпадащите.

Първата опасност в мача бе на сметката на домакините. Жуниор Лаго стреля опасно, но топката мина над вратата. Севиля отговори в средата на полувремето, когато изпълни няколко ъглови удара и след един от тях стигна до гол. Евер Банега центрира, а Диего Карлош надскочи вратаря на Майорка Маноло Рейна и откри резултата - 0:1.

В 31-ата минута Анте Будимир пропусна да изравни, а в самия край на полувремето хърватинът прати топката в мрежата, но реферът Хесус Хил Мансано отмени гола заради засада.

След почивката в играта на Майорка имаше известно подобрение, но за кратко. То приключи в 63-ата минута, когато ВАР отново се намеси в ущърб на тима от Палма де Майорка. След като изгледа повторение на спорна ситуация в наказателното поле, Хил Мансано даде дузпа за нарушение на Идрису Баба, а Банега не сбърка от бялата точка за 0:2.

С аванс от два гола за севилци стана лесно. Лопетеги смени инертния Люк де Йонг с Жул Конде и отборът му откровено се дръпна да брани преднината си. Единствен Такефуса Кубо се опитваше да сътвори нещо интересно в състава на домакините, но в крайна сметка те записаха 11-о поражение за сезона.