2. - Испания
  3. Севиля отнесе Хетафе с пет гола, хетррик на Гамейро и три дузпи

Севиля отнесе Хетафе с пет гола, хетррик на Гамейро и три дузпи

Отборът на Унай Емери записа най-изразителната си победа през настоящия сезон

Севиля постигна най-убедителната си победа през новия сезон след домакинско 5:0 над Хетафе в 9-ия кръг на Примера дивисион. Кевин Гамейро направи хеттрик, а севилци получиха три дузпи и ги превърнаха в голове, а гостите играха с човек по-малко в последния половин час.

През седмицата отборът на Унай Емери загуби в последните минути срещу Манчестър Сити в Шампионска лига (1:2) и тази вечер искаше да се реваншира на своите фенове.

Головата серия стартира в 35-ата минута, когато Евер Банега стреля изненадващо от неудобна позиция по диагонала от лявото крило, вратарят Гуайта изби в краката на Кевин Гамейро и нападателят успя да добута зад голлинията за 1:0.

Точно преди почивката Банега много хитро пусна заучен пас по земя покрай стената от свободен удар, Гамейро се измъкна от пазача си и прониза мрежата за втори път за 2:0.

Карлос Вигарай направи дузпа в началото на втората част и Банега стреля точно в средата на вратата от бялата точка за 3:0.

Вигарай не си взе поука и 10 минути по-късно направи нова дузпа, съдията го изгони с втори жълт картон, а Гамейро пусна в долния ляв ъгъл за 4:0 и оформи своя хеттрик.

Севиля получи трета дузпа в 81-ата минута и Коноплянка опъна левия ъгъл за крайното 5:0.

С победата Севиля събра 12 точки и се изкачи в първата половина на таблицата, а Хетафе остана с 10 точки на 12-а позиция.