2. - Испания
  3. Севиля продължава гонитбата с Барса и Реал след успех над Селта

Севиля продължава гонитбата с Барса и Реал след успех над Селта

Ибора герой за Севиля с хеттрик в Селта

В равностоен мач на "Муниспал де Балаидос" Севиля победи като гост Селта с 3:0 и се задържа на третото място в класирането в Примера Дивисион. Герой за севилци стана Ибора, който отбеляза хеттрик в срещата.

Франко Васкес отрави първия точен удар по посока на вратата на Селта още в 7-та минута, но след това домакините отговориха чрез Яго Аспас и Джони Кастро, които също застрашиха сериозно Рубен Бланко.

До края на полувремето играта остана много равностойна, но шест минути след почивката Ибора успя да откри резултата. Постепенно Селта се мобилизираха и се опитаха да върнат гола, но Даниел Вас и Джони Гуидети не успяха да се справят.

Така в 84-та минута Ибора отново бе в прегръдките на своите съотборници, решавайки всичко в мача. Отново той оформи своя хеттрик в третата минута на продължението. По този начин Севиля събраха 30 точки и са на една зад вторите Барселона и на седем зад лидера Реал. Селта пък остават 11-ти с 21 точки.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)