2. - Испания
  3. Севиля с икономичен успех срещу Бетис

Севиля с икономичен успех срещу Бетис

В другия мач от днешния ден, Малага победи с 2:1 Ейбар.

Севиля победи с минималното 1:0 Бетис на своя "Рамон Санчес Писхуан" в мач от петия кръг в Ла Лига. Футболистите на Хорхе Сампаоли държаха под контрол случващото се на терена през цялата среща, но успяха да отбележат само един гол.

След скучно първо полувреме, в което повече на брой бяха жълтите картони, отколкото положенията пред двете врати, Севиля записа страхотни 10 минути и в 51-та, Габриел Меркадо отбеляза победния гол за домакините.

В по-ранния мач днес, Малага победи Ейбар с 2:1 на „Ла Росаледа“. Гостите откриха резулатата в в 42-та минута чрез Нано, но само две минути по-късно Малага отвърна на удара с гола на Сандро Рамирес. Победният гол дойде чак в 76-та минута, когато точен беше Йосеф Ен Несири.

Така след победите си, Севиля изляоха на второто място в първенството преди фаворитите да са изиграли своите срещи от кръга, а Малага изплуваха от опасната зона и са вече 12-ти с пет точки.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.