2. - Испания
  3. Севиля с първа победа от месец насам (ВИДЕО)

Севиля с първа победа от месец насам (ВИДЕО)

Андалусийци биха Депортиво в мач с 6 гола

Севиля постигна дебютен успех от шест мача насам, след като надви с 4:2 у дома Депортиво Ла Коруня в мач от XXXI кръг на испанската Примера.

Възпитаниците на Хорхе Сампаоли нямаха победа от началото на март месец, но откриха резултата още в първата минута, когато точен бе Стеван Йоветич.

Не след дълго обаче гостите изравниха, тъй като в четвъртата минута се разписа Гаел Какута.

В деветата пък Пабло Сарабиа отново даде аванс на домакините, ала в 25-ата пак Какута възстанови статуквото, макар че преди това Хуанфран получи контузия и бе заменен.

В 32-ата минута Сарабиа асистира на Карлос Кореа и той за трети път изведе Севиля напред в резултата.

Крайното 4:2 пък оформи резервата Висам бен Йедер в 88-ата минута.

След успеха си Севиля вече има 61 точки и запазва четвъртата си позиция, изоставайки само с една от третия Атлетико Мадрид.

Депортиво е на 11-о място с 28 точки в актива си.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)