2. - Испания
  3. Севиля удари Виляреал за второто място в Испания (ВИДЕО)

Севиля удари Виляреал за второто място в Испания (ВИДЕО)

Фрапантен пропуск на Жерард Морено лиши гостите от точката

Севиля спечели с 1:0 домакинството си на Виляреал от 16-ия кръг на Ла Лига и прекъсна поредицата от два мача без победа. Тимът събра 31 точки и измести Атлетико Мадрид от второто място. "Дюшекчиите" приемат Майорка по-късно днес. За гостите това беше трети пореден двубой без победа в шампионата и те са чак 12-и.

Идната седмица и двата отбора ги очакват решаващи сблъсъци в Шампионската лига в стремежа им да продължат напред.

Първият точен удар към една от двете врати отправи Рафа Мир в петата минута. Той засече с глава центриране на Лукас Окампос, но Херонимо Рули се намеси подобаващо и не допусна ранен гол в мрежата си.

Десет минути по-късно аржентинският страж беше безпомощен. Тогава Лукас Окампос получи в наказателното поле и разстреля Рули за 1:0.

В 25-ата Рафа Мир прати топката в мрежата зад Рули, но попадението не беше зачетено заради засада.

До почивката темпото на игра спадна, като липсваха сериозни голови положения. Така започна и втората част, макар че в 48-ата минута „жълтата подводница“ пропусна да възстанови равенството. Жерар Морено получи на чиста позиция, но не успя да преодолее Ясин Буну.

Домакините много умело убиваха ритъма на игра на Виляреал и не допускаха много на брой опасности за вратата си. Изключителен пропуск на Жерард Морено в 79-ата минута обаче лиши “жълтата подводница” поне от точка. Тогава номинираният за “Златната топка” нападател не успя да реализира на празна врата.