2. - Испания
  3. СЛЕД ШЕСТ ПОРЕДНИ ИЗДЪНКИ: Виляреал надви Ейбар (ВИДЕО)

СЛЕД ШЕСТ ПОРЕДНИ ИЗДЪНКИ: Виляреал надви Ейбар (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" заема седмо място в класирането

Виляреал спечели с 3:1 гостуването си на Ейбар от 27-ия кръг на Ла Лига и сложи край на серията от шест поредни мача без победа в шампионата. Домакините се бяха фокусирали изцяло върху Лига Европа, където преди дни победиха с 2:0 Динамо Киев и изглеждат много близо до четвъртфиналите на надпреварата.

В днешната среща точни за Виляреал бяха Мой Гомес, Карлос Бака и Алфонсо Педраса. Почетното попадение за домакините бе дело на Серхио Енрик.

След победата Виляреал заема седмото място в класирането с 40 точки, на дне от Топ 6. Ейбар е предпоследен с 22 пункта.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за гостите, които поведоха още в първата минута. Мой Гомес преодоля вратаря Марко Дмитрович за 1:0. Останаха съмнения за засада, но след преглед с ВАР бе установени, че голът е редовен.

В 34-тата минута Виляреал удвои преднината си с добре организирана контраатака, завършена от Карлос Бака – 2:0. Пет минути преди почивката Первис Еступина игра с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка, а решението му бе потвърдено след намеса на ВАР. Зад топката застана  Естебан Бургос, но той пропусна да отбележи и да намали изоставането на своя тим.

Все пак в 55-ата минута Ейбар върна интригата в мача. Серхио Енрик се разписа с плътен удар по земя. Отново попадението бе прегледано от ВАР.

В 64-тата минута Димитрович направи страхотно спасяване след много опасен удар на Карлос Бака. Осем минути по-късно и Жерард Морено пропусна да сложи точка на спора.

Десет минути преди изтичането на редовното време Етиен Капу направи голяма глупост. Халфът на Виляреал влезе остро в краката на опонент и си заслужи директен червен картон.

Въпреки че гостите останах с човек по-малко, те съумяха да затворят мача в своя полза. В 87-ата минута Алфонсо Педраса бе намерен в наказателното поле. Той овладя и прати топката в мрежата за крайното 3:1.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1