2. - Испания
  3. Сосиедад се справи с осакатен Гранада (ВИДЕО)

Сосиедад се справи с осакатен Гранада (ВИДЕО)

Синьо-белите вече са на върха в Испания

Тимът на Реал Сосиедад измести Виляреал от първото място в Ла Лига след домакински успех с 2:0 над Гранада. Гостите от „Лос Карменес“ поискаха отлагане на срещата заради голям брой заразени с коронавирус. От Лигата обаче отказаха и днес „червено-белите“ започнаха мача със само седмина футболисти от първия отбор.Баските бяха пълни господари на терени и още преди края на полувремето натрупаха над 10 удара към вратата на съперника срещу нито един от страна на гостите.

В 21-ата минута домакините изпълниха корнер, а Начо Монреал беше на точното място на втората греда. Защитникът овладя и стреля в близкия ъгъл за 1:0. В 26-ата сансебастианци получиха дузпа след игра с ръка. Микел Оярсабал отбеляза дузпата, като вратарят остана в средата на вратата.

В началото на второто полувреме домакините се сдобиха с нова дузпа. В 54-ата минута вратарят на южняците Анхел отрази удара на Вилиан Жозе. В 86-ата минута Реал Сосиедад остана с човек по-малко след директен червен картон на Льо Норман. Той извърши нарушение като последен в отбрана. В добавеното време на мача гостите получиха дузпа. Вратарят Ремиро спаси удара и крайният резултат беше 2:0.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1