2. - Испания
  3. Тежък удар по амбициите на Хетафе за Шампионска лига

Тежък удар по амбициите на Хетафе за Шампионска лига

Момчетата на Пепе Бордалас загубиха у дома с 0:2 от Леганес

Отборът на Хетафе претърпя домакинско поражение с 0:2 от Леганес в ранна среща от 29-ия кръг на Ла Лига. Публиката на “Колисеум Алфонсо Перес” изживя голям кошмар, който нарани сериозно амбициите на “сините” за участие в Шампионската лига. Момчетата на Пепе Бордалас продължават да стоят на четвъртото място, но рискуват да бъдат застигнати от Алавес и Севиля.

В 18-ата минута съдията отсъди дузпа за гостите от “Бутарке”, след като Неманя Максимович отрази с ръка удар на Гуидо Карийо. Карийо изпълни дузпата по ужасен начин и Давид Сория се справи без проблеми. В началото на второто полувреме Лега отбеляза попадение, зачетено с помощта на ВАР. Повторенията покахаза, че Микаел Сантос не е в засада и голът е редовен - 0:1.

Най-добрата възможност за изравняване беше изработена в 77-ата минута, но Анхел Родригес стреля неточно с глава. В 83-ата Леганес организира контраакция, при която Хуанфран направи 0:2.