2. - Испания
  3. Тим от Сегунда хвърли бомбата за Купата на краля

Тим от Сегунда хвърли бомбата за Купата на краля

Мирандес победи Севиля

Мирандес поднесе сензацията на 1/8-финалите за Купата на краля, след като победи Севиля с 3:1 у дома. Два гола за победителите вкара Матуес Аяс (7,30), а едно добави Алваро Рей (85). В 54-ата минута Пеня пропусна дузпа за домакините. За гостите точен бе Нолито в 91-ата минута.

Двубоят започна отлично за домакините. В 7-ата минута защитата на андалусци не изчисти добре топката. Пена намери Матеус Аяс, който се освободи от защитник и направи Вацлик безпомощен.

След половин час бразилският нападател вкара втория си гол в срещата. Аяс пое топката в центъра на терена, напредна с и безпощаден удар от около 25 метра се разписа за 2:0.

В 54-ата минута Мирандес получи право да изпълни дузпа, но Пеня пропусна.

Алваро Рей сложи точка на спора в 85-ата минута. Тогава фланговият нападател поде контраатака от своята половина, напредна в полето на Севиля и опита прехвърлящ удар, който Вацлик блокира. Топката остава в Рей, който с мощен удар от малък ъгъл направи резултата класически.

В продължението на срещата Оливер Торес намери Нолито в наказателното поле, а нападателят оформи крайното 3:1.