2. - Испания
  3. Твенте с Николай Михайлов с тежко поражение в Лига Европа

Твенте с Николай Михайлов с тежко поражение в Лига Европа

Хановер си тръгна с трите точки от визитата на Хелзинборг

Българският национален вратар Николай Михайлов изигра пълни 90 минути при поражението на Твенте с 0:3 от Леванте в мач от група „L” на Лига Европа. Двубоят се игра на „Естадио Сиудад де Валенсия”, а и трите попадения за домакините паднаха през втората част на срещата.

Още в 3-ата минута Душан Тадич можеше да изведе гостите от Твенте напред в резултата, но ударът му бе спасен от вратаря на Леванте. В следващите минути пък за испанския тим се откриха добри ситуации пред Хуанлу и Теофанис Гекас, но и в двата случая кълбото не попадна в очертанията на вратата. Насеч Чадли се отчете с пропуск за холандците в 9-ата минута, а малко след това добри положения не успяха да реализират Диоп и Ибора от състава на Леванте и Гутиерес от отбора на Твенте. До почивката имаше още няколко ситуации пред двете врати, но попадение през първата част така и не падна.

В 58-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Дъглас Франко в наказателното поле на Твенте. Зад топката застана Мичел и с точно изпълнение изведе Леванте с гол напред в резултата. Испанският тим бе по-активен в следващите минути, а в 78-ата успя да поведе с 2:0, след като Педро Риос не остави шансове на Николай Михайлов и прати кълбото в мрежата му. Две минути преди края на редовното време Педро Риос отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:0.

В другия мач от групата Хановер победи с 2:1 като гост Хелзинборг. Немският тим водеше с 1:0 на почивката на мача, след като Диуф бе успял да изведе гостите с гол напред в 12-ата минута.

Домакините от Хелзинборг пък съумяха да изравнят в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на мача, а автор на гола за 1:1 бе Алваро. Така по всичко личеше, че срещата ще завърши при равенство 1:1, но в 3-ата минута на добавеното време на срещата Дидие Я Конан се разписа за 2:1 в полза на Хановер и по този начин донесе победата на своя отбор.

Така Хановер добави нови три точки към актива си и вече е със 7, като е лидер в група „L”. На второто място се намира отборът на Леванте с 6 точки. Трети е Твенте с 2 пункта, а последната четвърта позиция е заемана от Хелзинборг, който има 1 точка.