2. - Испания
  3. В ИСПАНИЯ: Пета поредна победа остави Севиля в борбата за титлата (ВИДЕО)

В ИСПАНИЯ: Пета поредна победа остави Севиля в борбата за титлата (ВИДЕО)

Ракитич и Окампос се разписаха за тима на Хулен Лопетеги

Севиля спечели с 2:1 домакинството си на Гранада от 32-ия кръг на испанската Ла Лига и показа, че не се отказал от борбата за титлата този сезон. Тимът на Хулен Лопетеги е четвърти, на три точки от лидера Атлетико М, който обаче е с мач по-малко. Тази вечер столичани играят к Атлетик Билбао.

Ракитич даде преднина на Севиля още в 16-ата минута след гол от дузпа. Максим Гоналон извърши нарушение и главният съдия посочи балата. Пет по-късно Люк де Йонг засече с глава центриране, но ударът му мина покрай вратата, а след това удар на Сусо бе блокиран от Руи Силва.

В 53-тата минута падна и втория гол за Севиля. Алехандро Гомес подаде към Лукас Окампос, който се озова на много добра позиция и вкара. В 79-ата минута Иван Ракитич имаше добра възможност да сложи точка на спора, но не намери целта.

Минута преди изтичането на редовното време след намеса на ВАР Гранада получи дузпа за игра с ръка на Маркос Акуня. Опитният Роберто Солдадо реализира от бялата точка и даде надежди на гостите. Севиля обаче запази самообладание, не допусна втори гол и се поздрави с крайния успех.

По същото време в друг мач от испанския шампионат Селта Виго победи Осасуна с 2:1.

Селта - Осасуна 2:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)