2. - Испания
  3. В ИСПАНИЯ: Севиля взе дербито с Бетис и подгони лидерите (ВИДЕО)

В ИСПАНИЯ: Севиля взе дербито с Бетис и подгони лидерите (ВИДЕО)

Тимът на Хулен Лопетеги игра цяло полувреме с човек повече и записа втора поредна победа в Ла Лига

Севиля спечели с 2:0 дербито с Бетис от 13-ия кръг на Ла Лига. Тимът на Хулен Лопетеги игра цяло полувреме с човек повече и записа втора поредна победа.

Мачът бе равностоен до 45-ата минута, когато Гуидо Родригес от тима на Бетис получи втори жълт картон и остави съотборниците си да доиграват втората част от мача в намален състав. Това оказа влияние и още в 55-ата минута Севиля стигна до гол.

Маркос Акуня получи подаване от Лукас Окампос и прати топката в мрежата на Бетис. В следващите минути Севиля контролираше мача, а в 81-ата стигна и до второ попадение. Ектор Белерин от тима на Бетис си отбеляза автогол и осигури комфортна победа на гостите.

По този начин Севиля се изкачи до третото място в Ла Лига, изравнявайки се по точки с втория Реал Мадрид - по 27. Лидер е Реал Сосиедад с 28. Реал Бетис пък остава на пета позиция с 21 пункта.