2. - Испания
  3. Валенсия демонстрира страхотен характер и отърва загубата от Реал Сосиедад (ВИДЕО)

"Прилепите" губеха с 0:2 у дома, но в крайна сметка стигнаха до точката

Футболистите на Валенсия демонстрираха воля, дух и себераздаване, за да стигнат до равенство 2:2 срещу Реал Сосиедад в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Баските водеха с 2:0 на полувремето след голове на Гевара и Исак, но попадения на Даниел Вас и Габриел Паулища донесоха точката за „прилепите“. Андони Горосабел игра с ръка в наказателното поле на Реал Сосиедад в 29-ата минута и съдията Валентин Писаро свири дузпа за домакините. Зад топката застана Карлос Солер, но той стреля встрани от левия стълб на вратата на Ремиро.

Реал Сосиедад поведе в резултата в 33-ата минута, когато Андер Гевара стреля от дъгата на наказателното поле на Валенсия, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Жауме Доменех.

Реал Сосиедад поведе с 2:0 в 45-ата минута. Футболистите на Валенсия допуснаха много груба грешка в защита и оставиха Александър Исак необезпокояван да навлезе в наказателното поле, след което шведът с удар покрай Жауме Доменех прати топката за втори път в неговата врата.

Съдията Валентин Писаро свири нова дузпа за Валенсия в 59-ата минута за нарушение на Карлос Фернандес срещу Габриел Паулища.

Даниел Вас този път бе прецизен от бялата точка в 60-ата минута, пращайки топката във вратата на Ремиро за 1:2.

Реал Сосиедад можеше да възстанови аванса си от два гола в 65-ата минута. Микел Оярсабал стреля от фаул, но Доменех се намеси и спаси.

Валенсия успя да изравни резултата в 73-ата минута, когато Гонсало Гедеш центрира от корнер в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Габриел Паулища бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Ремиро.

Валенсия остана с човек по-малко в 80-ата минута, след като Макси Гомес за няколко секунди получи два жълти картона, като вторият бе за реплика към съдията Валентин Писаро.

В третата минута на добавеното време на мача Реал Сосиедад можеше да стигне до победата, но ударът на Йон Баутиста бе спасен от Жауме Доменех.

Реал Сосиедад е пети в класирането с 47 точки, а Валенсия е тринадесети с 34 точки.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1