2. - Испания
  3. Валенсия нанесе първа загуба на Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Валенсия нанесе първа загуба на Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Руския национал наказа баските на "Сан Мамес"

Валенсия нанесе първа загуба на Атлетик Билбао от началото на сезона в Испания. "Прилепите" спечелиха с 1:0 на "Сан Мамес" от седмия кръг на Примера дивисион.

Гостите изпуснаха можеха да поведат още в 8-ата минута минута, но Йерай Алварес попречи на Родриго да вкара. В 18-ата вратарят на баските Унай Симон спаси коварен шут под гредата.

В 27-ата Валенсия стигна до попадение след отлично включване отдясно на Феран Торес, който поднесе топката на Денис Черишев на празна врата. Това е първо попадение за 28-годишния руски национал на клубно ниво този сезон.

През второто полувреме Билбао можеше да изравни. В 55-ата минута Иняки Уилямс засече подаване, но вратарят спаси, а при добавката ударът му срещна гредата. Малко по-късно централният нападател на домакините застраши Яспер Силесен още веднъж с шут до гредата.

Максимилиан Гомес и Черишев от гостите пропуснаха сами срещу вратаря.

В последните минути Атлетик остана с 10 души заради контузия на Юри Берчиче, който трябваше да напусне терена, а отборът му нямаше право на смени. В добавеното време Йерай спаси с тяло удар на Торес.

Успехът качи "прилепите" до 9-о място в таблицата преди изиграването на останалите мачове от кръга. Атлетик временно остава четвърти.