2. - Испания
  3. Валенсия победи Бетис с 3:2 в Лига BBVA

Валенсия победи Бетис с 3:2 в Лига BBVA

Валенсия победи Бетис с 3:2 в среща от испанската Лига BBVA. Двубоят се игра на стадион „Местая” във Валенсия пред 35 000 зрители. След този мач Валенсия излезе на 3-о място в класирането с 27 точки, докато Бетис са 12-и със 17.

Валенсия победи Бетис с 3:2 в среща от испанската Лига BBVA. Двубоят се игра на стадион „Местая” във Валенсия пред 35 000 зрители. След този мач Валенсия излезе на 3-о място в класирането с 27 точки, докато Бетис са 12-и със 17.

Голмайсторът на Евро 2008 Давид Вия откри резултата след като се възползва от добро центриране отляво и не добро изчистване на играч на Бетис. В 20-ата минута Хуан Мата удвои преднината на Валенсия. Лявото крило Мата излъга двама футболисти на гостите и с премерен удар от точката на дузпата вкара за 2:0.
Играчите на Бетис не се предадоха и в 56-ата минута намалиха резултата чрез Гомес Хуанма, направил безпомощен Брито Реман от малък ъгъл. 8 минути по-късно Карлос Марчена бе изгонен от игра с червен картон, а Акиле Емана реализира точно отсъдената дузпа за 2:2. Победният гол за „прилепите” реализира Рубен Бараха, който с глава след пряк свободен удар прониза вратаря Еспиноса Касто.