2. - Испания
  3. Валенсия продължава да буксува в Ла Лига (ВИДЕО)

Валенсия продължава да буксува в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" само с точка при визитата си на Селта

Валенсия завърши наравно 1:1 при гостуването си на Селта в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. "Прилепите" са вече три кръга без победа и са напът да изгубят битката с Реал Мадрид за третото място.

Първото полувреме премина равностойно, но след половин час игра гостите имаха няколко шанса да открият резултата, но удари на Перейра, Морено и Гедес пропуснаха целта.

След почивката Валенсия отново имаше приемущество, като първо Солер беше спрян от стража на домакините Серхио Алварес, а малко по-късно халфът на гостите не успя да намери очертанията на вратата.

В 59-та минута обаче Санти Мина успя да преодолее защитата на Селта, след като беше изведен в наказателното поле и с удар от воле заби топката в мрежата.

Само четири минути по-късно обаче Макси Гомес изравни резултата. Три минути преди края Хозабед имаше отличен шанс да направи пълен обрат за домакините, но Нето успя да спаси удара, за да запази точката за Валенсия.

Тя покачи актива на "прилепите" на 66 точки, докато Селта е 10-ти с 45.