2. - Испания
  3. Валенсия разгроми Гранада с хеттрик на Негредо (ВИДЕО)

Валенсия разгроми Гранада с хеттрик на Негредо (ВИДЕО)

Ла Коруня направи 1:1 като гост на втородивизионния Мирандес

Валенсия разгроми Гранада с 4:0 в първа среща от осминафиналите за Купата на краля. Хетррик с две дузпи след почивката направи Алваро Негредо.

Гари Невил още няма победа начело на „прилепите” в Примера, но пък за купата няма такива проблеми.

Днес на „Местая” в осмата минута Негредо натисна последния защитник, съдията не даде фаул и нападателят му взе топката, за да се разпише сам срещу вратаря за 1:0.

В 35-ата минута „прилепите” завъртяха главата на своите гости с перфектна комбинация – бързо двойно подаване, после пас зад защитата за Санти Мина и успореден пас на празна врата, а Рордиго ако искаше, можеше да влезе и с топката във вратата, но просто ритна към нея – 2:0.

Санти Мина бе хванат в сандвич между Агбо и Дория и съдията даде дузпа, а Негредо уверено прати в долния ляв ъгъл за 3:0 от бялата точка.

После Негредо бе свален с две ръце в наказателното поле и бе отсъдена втора дузпа. Той сам взе топката и оформи хеттрика си този път със силен удар в десния ъгъл за крайното 4:0. Реваншът е на 14 януари /четвъртък/ на стадиона на Гранада.

Депортиво Ла Коруня направи 1:1 като гост на втородивизионния Мирандес в друга първа среща от осминафиналите.

Мирандес стартира много по-мотивирано и създаде добри положения, за да поведе заслужено в 25-ата минута. Защитникът Алекс Ортис се озова сам на втора греда и разстреля вратаря Ману за 1:0.

Гредата спаси домакините след далечен удар на Джонатан Родригес и странен отскок от тревата в самото начало на втората част.

По-добрата игра на Ла Коруня даде резултат четвърт час преди края и друг защитник – Лопо, изравни с глава след корнер отдясно, насочвайки прецизно в горния десен ъгъл.

Реваншът е следващия вторник /12 януари/ на „Риасор”.