2. - Испания
  3. Валенсия с домакинска класика срещу Депортиво (ВИДЕО)

Валенсия с домакинска класика срещу Депортиво (ВИДЕО)

"Прилепите" спряха серия от три мача без успех

Валенсия прекъсна неприятната серия от три мача без победа и стигна до домакински успех днес с 3:0 срещу Депортиво Ла Коруня. „Прилепите” дръпнаха в класирането с три точки и изпревариха 13-ия Бетис, като имат вече в актива си 33 точки.  Депортиво пък се смъкна с позиция надолу и вече е 16-и с 27 точки, колкото имат Малага и Леганес.

Срещата от 29-ия кръг започна обещаващо за гостите, които имаха златна възможност да поведат още в 8-ата минута, но мароканецът Файсал Фажир не сполучи от бялата точка.

Две минути по-късно Гарай зарадва феновете на „Местая” и откри резултата.

Късметът тотално обърна гръб на Депортиво и в 29-ата минута Албентоса прати топката в собствената си мрежа, увеличавайки аванса на „прилепите”.

След почивката Депортиво не съумя да намали резултата, а в добавеното време Жоао Кансело оформи крайното 3:0, подпечатвайки успеха на домакините.

В следващия кръг Валенсия ще мери сили със Селта у дома, а за Депортиво предстои също домакински мач – срещу Гранада.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)