2. - Испания
  3. Валенсия с нова издънка, този път срещу Алмерия (ВИДЕО)

Валенсия с нова издънка, този път срещу Алмерия (ВИДЕО)

"Прилепите" продължават свободното пропадане към Лига 2 на Испания

Валенсия допусна 21-ва грешна стъпка от 28 мача, след като загуби с 1:2 при гостуването си на Алмерия. По този начин „прилепите“ продължават да летят към Ла Лига 2, намирайки се на 18-о място с 27 точки. Алмерия е 16-и с 30.

Единственото интересно положение през първото полувреме дойде половин час след началото на мача. Чуми нанесе удар от близка дистанция към десния ъгъл, но изстрелът му бе блокиран от бранител на гостите.

Алмерия излезе напред в резултата три минути след началото на втората част. Гонсало Мелеро пое топката и нанесе удар без да се колебае към долния десен ъгъл и без да остави шанс на Гиорги Мамардашвили се разписа за 1:0.

В 52-ата минута домакините бяха близо и до второ попадение, след като Арнау Пуигмал си освободи пространство в наказателното поле и отправи удар в средата на вратата, но Мамардашвили спаси.

Шест минути по-късно Сърджан Бабич скочи най-високо в наказателното пол, за да засече по перфектен начин центриране от ъглов удар на Лукас Робертоне и заби топката зад гърба на грузинския страж – 2:0.

Само три минути след това Саму Кастийехо върна едно попадение, след като пое отбита топка и я прати в долния ляв ъгъл за 2:1. Това бе и всичко по-интересно в двубоя, което и донесе трите точки на Алмерия.