2. - Испания
  3. Валенсия се пробуди и надви Еспаньол (ВИДЕО)

Валенсия се пробуди и надви Еспаньол (ВИДЕО)

"Прилепите" с първи успех от осем мача

Валенсия победи Еспаньол с 2:1 и се откъсна поне малко от опасната зона. "Прилепите" стигнаха до първия си успех от осем мача, след като Мартин Монтоя и Санти Мина бяха точни, а почетното попадение за гостите бе дело на Давид Лопез.

Домакините започнаха перфектно срещата и в 17-та минута Монтоя откри след прекрасна многоходова акция на Валенсия в стил тики-така. Това беше и най-интересното положение за първата част.

След почивката Еспаньол вдигнаха темпото, което доведе до доста груба игра от страна на домакините и няколко жълти картона на сметките на Солер, Парехо, Гайа и Ел Хадади. Въпреки това, в 73-та Санти Мина удвои аванса на Валенсия, след като Парехо изпълни почти перфектно пряк-свободен удар и Мина само довкара избитата от вратаря топка.

Четири минути преди края на редовното време Давид Лопез отбеляза с глава след перфектно центриране отдясно, но до частичен обрат не се стигна.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)