2. - Испания
  3. Валенсия се промъкна на 1/2-финал с дузпи (ВИДЕО)

Валенсия се промъкна на 1/2-финал с дузпи (ВИДЕО)

Двата тима си отбелязаха 3 попадения за малко повече от 10 минути

Валенсия се промъкна на 1/2-финал за Купата на Краля след победа с 3:2 след изпълнение на дузпи в реванша с Алавес. Редовното време и продълженията прикюлиха при резултат 2:1 за баските.

Двата тима си отбелязаха общо 3 попадения за малко повече от 10 минути между 73-ата и 86-ата минути.

Резервата Мунир Ел Хадади се разписа за домакините с глава след центриране на Ели. Гостите от “Местая” изравниха в 78-ата, като останаха съмнения за нарушение в нападение. Симоне Дзадза спечели въздушния двубой, топката попадна в Санти Мина който се озова очи в очи с вратаря и не сгреши з- 1:1. Момчетата на Абелардо Фернандес успяха да вкарат втори гол, който довезе мача до продължения. В 86-ата защитата Рубен Собрино се разписа с удар отблизо.

При дузпите Педраса, Ернан Перес и Соборино пропуснаха за Алавес. От Валенсия се издъни Кондогбия, но това не се оказа фатално.
Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)