2. - Испания
  3. Валенсия се разправи с Хетафе (видео)

Валенсия се разправи с Хетафе (видео)

„Прилепите” се наложиха с 3:1, Фегули с два гола

Валенсия постигна важна победа в двубой от 11-и кръг на Примера Дивисион срещу Хетафе. „Прилепите” се наложиха с лекота с 3:1 като домакин и вече заема четвъртото място във временното класиране с актив от 18 точки, на три зад Барселона, който посреща по-късно Майорка.

Победата за тима на Унай Емери изковаха Фегули, който се разписана на два пъти, и Адурис. Почетното попадение за гостите бе дело на Диего Кастро.

През целия двубой футболистите на Валенсия бяха по-активните, владееха топката 55% и бяха отправили общо 14 удара. Те започнаха добре двубоя, със самочувствие, още от началото наложиха домакински натиск и логичното се случи. В 12-ата минута Фегули откри резултата, като това беше първият му гол за сезона. Той отправи много коварен удар, топката тупна точно пред вратаря и се оплете в неговата мрежа.

След попадението „прилепите” продължиха да доминират. Играха много добре и в защитен план, като много трудно гостите стигаха до чисти голови позиции.

Въпреки това обаче гостите съумяха да изравнят. Това се случи в 23-ата минута. Той се възползва от моментна грешка и с удар от средна дистанция остави безпомощен вратаря. Радостта на Хетафе обаче бе кратка. Само 120 секунди след това Фегули отново върна преднината на своите. Той получи топката на точката за дузпа и я пратя елегантно в десния ъгъл.

През второто полувреме интересните положения и пред двете врати не липсваха. В 76-ата минута обаче Адурис вкара трети гол и сложи точка на спора в този мач.

В друг мач от кръга Виляреал се наложи с 2:0 над Райо Валекона с голове на Сориано и Валеро.